11.06.2018 r. – Przekazanie sprzętu z dotacji Ministerstwa Sprawiedliwości dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Czarna.

11.06.2018 r. – w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Medyni Łańcuckiej, odbyło się uroczyste wręczenie sprzętu ratowniczego, współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Zakupiony sprzęt przekazano do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Czarna. Będzie on wykorzystany przede wszystkim do udzielenia poszkodowanym pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, jak zakładał cały projekt dotacji. Wartość zakupionego sprzętu, to ponad 81 000 zł, gdzie około 99% kwoty pochodzi z Ministerstwa Sprawiedliwości, a około 1 % z budżetu Gminy Czarna. W przekazaniu sprzętu uczestniczyli: Pan Kazimierz Gołojuch – Poseł na Sejm RP, Pan Edward Dobrzański – Wójt Gminy Czarna, bryg. Jacek Rejman – p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Łańcucie, dh Adam Rajzer – Prezes Zarządu Powiatowego OSP RP w Łańcucie wraz z swoim zastępcą W-ce Prezesem – dh Zbigniewem Jurkiem, skarbnik Gminy Czarna- Pan Janusz Kuźniar oraz przedstawiciele jednostek OSP z terenu Gminy Czarna. Oby jednak ten sprzęt był używany tylko na ćwiczeniach, a nie podczas zdarzeń, wypadków czy sytuacji kryzysowych….
zdj. Stanisław Kotula