4.05.2016r.- Dzień Strażaka w Ochotniczej Straży Pożarnej w Medyni Łańcuckiej:

Zaczęliśmy uruchomieniem strażackiej syreny o godz. 7 00 , by przypomnieć mieszkańcom, że dzisiaj jest Dzień Strażaka, czyli naszego patrona św. Floriana. Jeden z naszych druhów napisał wiersz na tą okoliczność:

 

Prości ludzie

„Każdy toczy głaz, robota Syzyfowa
A on spada prawie na szczycie
I trzeba zacząć od nowa
To w nieszczęściu życie

Lecz człowiek naprawdę życzliwy
Nie w chwale i brzęku mamony
Pomocną rękę poda, strażak prawdziwy
Ponieważ do tego jest wyszkolony

Poda swe mocne ramię i dłoń
I plecy prostować pomoże
Wesprze słowem i skoczy w toń
Na nim polegać każdy może.”

Kłonicki Czesław

Na godzinę 18 00 udaliśmy się na mszę św. w intencji wszystkich strażaków z naszej parafii, do naszego kościoła w Medyni Głogowskiej. Po niej zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie przed kościołem druhen i druhów z naszych jednostek. Następnie udaliśmy się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę. Po powrocie, raz jeszcze zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy naszej remizie i wozie konnym z pompą.
Na tych zdjęciach nie ma niestety naszego strażaka-fotografa, Stanisława Kotuli ,któremu z całego serca dziękujemy za uwiecznienie tych ważnych dla nas chwil.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *