31.05.17r. Pożar magazynu opon w Markowej

31 maja o godzinie 17:32 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru magazynu z oponami w Markowej. Do zdarzenia wyjechało dwa zastępy GLMRt i GBA (13 ratowników). W czasie dojazdu na miejsce zdarzenia Star 266 GBA uległ awarii, 4. ratowników przesiadło się do drugiego samochodu, który pojechał drugi raz, a 2. zajęło się zepsutym podjazdem.  Po dojechaniu na miejsce kierujący działaniami ratowniczymi przekazali aby ubrać się w aparaty ODO i w odpowiednim czasie zmienić kolegów ratowników, którzy gasili pożar. Gdy pożar został opanowany dogaszaliśmy pogorzelisko po pożarze. Ogień pochłonął około 20 tysięcy opon oraz maszyny do ich produkcji, straty są szacowane na około 6 milionów złotych. W szczytowym momencie akcji w działaniach ratowniczych brało udział około 200 strażaków zawodowych oraz ochotników, z powiatów: łańcuckiego, rzeszowskiego i jarosławskiego, a także zostały zadysponowane specjalne samochody z PSP Przeworsk oraz PSP Stalowa Wola. Do jednostki powróciliśmy tuż po północy, część strażaków została na dalszym dogaszaniu które trwało jeszcze kilkanaście godzin. Pierwszego czerwca na miejscu akcji pojawiły się inne służby które między innymi sprawdzały czy w okolicy są osady po pyłach i sadzy. Mimo ogromnych strat nikt nie ucierpiał.