22.06.17r. Wybuch brudnej bomby – Ćwiczenia MOSiR Łańcut

22. czerwca w Łańcucie odbyły się ćwiczenia w których między innymi brali udział strażacy z naszej jednostki. Scenariuszem ćwiczeń był wybuch tak zwanej brudnej bomby (ładunku wybuchowego który w składzie zawiera substancje radioaktywne które powodują skażenie), na Łańcuckim MOSiRze. Na obiekcie miało się znajdować około 50 osób, a w wyniku wybuchu bomby doszło do pożaru kilku pomieszczeń.
Do zadań strażaków zadysponowanych na miejsce zdarzenia należały: ewakuacja osób które nie zdążyły opuścić strefy zagrożenia, ugaszenie pożaru, dekontaminacja oraz udzielenie niezbędnej pomocy poszkodowanym. Strażacy z naszej jednostki mieli za zadanie udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym oraz pomagać przy dekontaminacji wstępnej.

Pełna fotorelacja znajduje się TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *