Obchody stulecia naszej jednostki.

W niedzielę 2.07.2017 nasza jednostka świętowała setną rocznicę powstania. Obchody zaczęły się od uroczystej mszy świętej w Parku Matki Boskiej Jagodnej, a kontynuowane były na placu przed remizą. Dowódcą uroczystości był druh Marcin Welc, który składał raport o gotowości do rozpoczęcia uroczystości Członkowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Rzeszowie druhowi Mieczysławowi Kotowi.
W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, m.in.: wójt Gminy Czarna – Edward Dobrzański, posłowie na Sejm RP – Kazimierz Gołojuch i Mieczysław Miazga, poseł PE – Stanisław Ożóg, księża z parafii w Medyni Głogowskiej – Ks. Dziekan Jan Krzywiński, Ks. Krzysztof Stawarz, Ks. Józef Kot, przedstawiciele KP PSP w Łańcucie – st. bryg. Roman Poterek, bryg. Jacek Rejman, bryg. Bogusław Golenia, przedstawiciele Gminy Czarna, Starostwa Powiatowego W Łańcucie, organizacji, z którymi współpracuje OSP Medynia Łańcucka, lokalni przedsiębiorcy wspierający jednostkę, Gminna Orkiestra Dęta z Czarnej oraz reprezentanci zaprzyjaźnionych OSP – OSP Medynia Głogowska, OSP Czarna, OSP Zalesie, OSP Krzemienica, OSP Węgliska, OSP Wólka Podleśna.

Podczas uroczystości nadano odznaczenia:
Złoty Znak Związku dla OSP Medynia Łańcucka za wieloletnią ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej, dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej;
Złoty Znak Związku dla druha Marka Kępy;
Złoty Medal za zasługi dla pożarnictwa druhowi Czesławowi Kłonickiemu, druhowi Januszowi Lechowi;
Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa druhom: Wiesławowi Dudkowi, Jarosławowi Pietraszkowi;
Brązow Medal za zasługi dla pożarnictwa druhom: Bartoszowi Golcowi, Stanisławowi Kotuli, Sławomirowi Malinowskiemu, Ryszardowi Siwcowi, Mateuszowi Witkowi;
Odznakę Strażak Wzorowy druhom: Mateuszowi Witkowi i Bartłomiejowi Witkowi.

Statuetką Świętego Floriana za szczególny wkład w rozwój jednostki uhonorowano – dh. Marka Kępę, dh. Andrzeja Techmana i dh. Władtsława Pietraszka. Okolicznościowe statuetki wręczono również gościom, którzy czynnie wspierają i współpracują z jednostką.
Podczas uroczystości odsłonięto pamiątkową tablicę, a proboszcz parafii Medynia Głogowska Ks. Jan Krzywiński dokonał uroczystego jej poświęcenia.
Po zakończeniu części oficjalnej zebrani goście, druhny i druhowie udali się na poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Klub Kobiet z Medyni Łańcuckiej.

Pełna fotorelacja znajduje się TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *