17.03.2018r. Pożar budynku gospodarczego w Pogwizdowie

17 marca o godzinie 11:05 w remizie naszej jednostki zawyła syrena. Strażacy po zebraniu się w remizie zostali poinformowani przez dyspozytora o pożarze budynku gospodarczego w Pogwizdowie. Do akcji wyjechał zastęp GBA. Po dojechaniu na miejsce, dwóch ratowników ubrało aparaty ODO, została rozwinięta linia gaśnicza oraz porowadzono zasilanie z hydrantu do samochodu. W między czasie dojechali strażacy z innych jednostek. Gdy pożar został ugaszony, działania polegały na przelaniu i dogaszeniu rzeczy których pożar nie zdążył pochłonąć. Po wyniesieniu ugaszonych rzeczy z budynku i sprawdzeniu budnyku kamerą termowizyjną przez strażaków z JRG Łańcut działania zostały zakończone i wszystkie jedenostki udały się do swoich remiz. Mimo strat w pożarze nikt nie ucierpiał.
Jednostki biorące udział w akcji:
OSP Medynia Łańcucka GBA
OSP Mednia Głogowska GBA